Ludmiła Plett

Prostujcie drogę Pańską

Rozważania biblijne misjonarza Erlo Stegena na temat uświęcenia

Z rosyjskiego tłumaczył Krzysztof Wojnikiewicz

Wydanie pierwsze: Kraków 2001
(Na tym miejscu opublikowano tylko fragmenty książki)

© Copyright Mission Kwasizabantu, Rep. Pd. Afryki
Wszelkie prawa zastrzeżone!


Zamówienia realizuje Księgarnia „Szaron”
Kliknij, aby przejść do Księgarni
Spis treściOd wydawcy

„Prostujcie drogę Pańską” to trzecia i ostatnia z książek, związanych z przebudzeniem w misji Kwasizabantu w Afryce Południowej. Główny nacisk położony jest w niej na konsekwentne oczyszczanie życia człowieka wierzącego z wszelkich resztek grzechu i własnego starego „ja”.

Przesłanie to dociera do Czytelnika polskiego w czasie nader ważnym, kiedy w kraju naszym Kościół Jezusa Chrystusa doświadcza duchowego poruszenia i kiedy wzrasta liczba tych, którzy usilnie proszą Boga o przebudzenie. Duch Święty wyraźnie wzywa lud Boży do odnowy i walki duchowej. Ma to wiele wątków i aspektów, wszystkie te działania mogą jednak przynieść pożądane rezultaty tylko pod warunkiem, że najpierw pokonamy przeciwnika w sobie samych. Dopóki bowiem grzech i cielesność krępują nas od wewnątrz, dopóty jesteśmy jak armia bosych żołnierzy z drewnianymi mieczami i tekturowymi tarczami, na której widok szatan dobrze się bawi.

Jeśli zatem zadowolony z siebie zamierzasz uprawiać dalej wygodne, letnie chrześcijaństwo typu laodycejskiego, to nie czytaj tej książki, ponieważ zgorszy cię, zaniepokoi i poirytuje. Jeśli jednak wsłuchujesz się w głos Ducha Świętego i zdecydowany jesteś za nim podążać, to podejdź do jej treści z najwyższą powagą, gdyż wtedy możesz stać się prawdziwym bojownikiem Bożym, którego szatan będzie się lękać.