Niebezpieczne lekarstwo

  Audycja nr: 255
Przygotował: Pastor Henryk Zagrodnik
Tekst biblijny: Ewangelia św. Jana 10:7–15
Data opublikowania: 16. 10. 2004
Czas odtwarzania: 21:35 min
Rozmiar pliku: 2913 kB
                        Posłuchaj/Pobierz

W tej nietypowej audycji pragnę wspomnieć a jednocześnie ostrzec przed tym, co czynił nie tak dawno znany z telewizji dr Kaszpirowski. Tak, jak pięć lat temu informowały nas masowe przekazy, miał on także zaplanowaną wizytę w Polsce. Jego celem jest leczenie ludzi chorych za pomocą hipnozy. Posłuchajmy, co powiedział dr Kaszpirowski odnośnie swojej metody leczenia: „Nie próbuj niczego zrozumieć, ani zapanować nad swoimi uczuciami. Można po prostu siedzieć i niczego nie odczuwać. Bądźcie cierpliwi i nie wybiegajcie myślą naprzód. Możliwe, że pojawią się halucynacje – proszę się ich nie obawiać. Odprężcie się. Wiele osób zadaje mi pytanie: nic szczególnego nie odczuwam. Nie szkodzi. Nie wszyscy muszą zaraz wpadać w trans.” – Koniec cytatu.

Jedna kobieta z Warszawy wypowiedziała się, że metoda leczenia dr Kaszpirowskiego wcale nie jest taka nowa. Stosował ją przecież sam PAN JEZUS. Ktokolwiek został uleczony mówił: „wiara twoja cię uzdrowiła, idź w pokoju.” Kobieta ta, podobnie jak wielu innych, nie rozumie, że PAN JEZUS mówił o uzdrawiającej wierze w BOGA a nie w jakiegoś tam uzdrowiciela. Kaszpirowski hipnotyzuje ludzi szamocących się między nadzieją a rozpaczą. Tam, chodzi o życie i zdrowie, człowiek gotów jest poddać się uzdrowicielowi, który obiecuje cuda.

A teraz uwaga! Jak wygląda to kaszpirowskie leczenie? „Cisza – poddajcie się mojej woli. Nakazuję wam zdrowie, a wy wierzcie mi, bo wiecie, że mogę wam pomóc. Nakazuje to wam mój głos, moje przekonanie, że tak się stanie, oraz jeszcze coś, co wyczuwacie w spojrzeniu moich oczu, czego nie mogę wyrazić! Jutro wielu z was rzuci palenie, pozbędziecie się dręczących przypadłości. U wielu już spada poziom cukru, wyrównuje się ciśnienie, krew lepiej krąży. I oto, co daje się zauważyć, że u kilkunastu procent uczestników następuje poprawa samopoczucia, zanikają symptomy chorób i wielu mówi o swoim uzdrowieniu.”

Takiego Kaszpirowskiego mamy także w naszym kraju, którego działanie jest podobne. A jest nim pan Nowak, ukazujący się w telewizji „Polsatu.” Moda na uzdrawiaczy jest miarą kryzysu życia duchowego współczesnego człowieka i braku zaufania do medycyny. Człowiek chory potrzebuje nie tylko pigułek, czy zabiegów, ale także pocieszenia i uwolnienia od samotności. Potrzebuje lekarza, który będzie leczył całego człowieka a nie tylko wątrobę czy nadciśnienie. Przyczyny ludzkich chorób leżą często w sferze duchowej. A tego nie leczy się w zwykłym szpitalu. Człowiek poszukujący pomocy bezkrytycznie przyjmuje ofertę uzdrowicieli i bioenergoterapełtów, kuszących ciepłem dłoni, odwołujących się do ludzkich nadziei. Jedną z takich ofert jest hipnoza w wydaniu Kaszpirowskiego. Badania przeprowadzone w Moskwie po seansach Kaszpirowskiego wykazały, że wieczorem, kilka godzin po audycji telewizyjnej gwałtownie wzrosła liczba osób zwracających się o pomoc medyczną. Były to przypadki zakłócenia rytmu pracy serca i gwałtowne skoki ciśnienia.

W ciągu pierwszych trzech dni po seansie Kaszpirowskiego śmiertelność wzrosła trzykrotnie. Dane te pochodzą ze szpitala psychiatrycznego nr.19 i przychodni nr.23 oraz stacji pogotowia ratunkowego mieszkańców Moskwy. W Rosji w szpitalach psychiatrycznych pojawili się pacjenci z tzw. syndromem Kaszpirowskiego. Twierdzili, że on ma nad nimi nieograniczoną władzę i kieruje ich życiem. Bez kontaktu z „uzdrowicielem” czuli się zagubieni i bezradni, podobnie jak narkoman bez narkotyku. Medycyna zajmująca się tego rodzaju schorzeniami stwierdza, że jednym ze sposobów oddziaływania hipnozy na człowieka jest uaktywnienie w sposób krańcowo intensywny różnych funkcji organizmu. Doprowadzając te funkcje do maksymalnego pobudzenia, można uzyskać poprawę, a nawet uzdrowienie u chorych, którzy łatwo poddają się sugestii. Jednak po tak intensywnym pobudzeniu wyczerpany organizm nie może sprostać następnym chorobom. Często prowadzi to do poważnych schorzeń lub nawet do roztroju psychicznego. To tyle, co ma do powiedzenia współczesna medycyna.

U wielu dzieci w czasie seansów występują różne formy zakłóceń psychicznych, nudności, bóle głowy i nadpobudliwość. Ubocznym efektem złagodzenia bólu u niektórych chorych jest zaniechanie tradycyjnego leczenia. Skutki tego mogą być bardzo poważne. Ból jest jednym z głównych składników stanu zdrowia i sygnałem niesprawności organizmu. Hipnoza osłabia ból i ostrzeżenie o chorobie może przyjść za późno. Psychoterapełta Bojmcagiem mówi: „W ciągu 20 lat zawodowej praktyki nie spotkałem ani jednego, który zostałby uleczony przez uzdrowiciela. Nie wliczam tu krótkotrwałych okresów poprawy, spowodowanych aktywizacją wewnętrznych rezerw organizmu wywołaną przez sugestię i wiarę w uleczenie.” Teodor Diczew – lekarz, filozof, konsultant naukowy bułgarskiego centrum naukowego ds. bioenergetyki, powiedział: „Seanse Kaszpirowskiego to psychiczny Czarnobyl.”

Dr Synowski, współzałożyciel Amerykańskiej Akademii Hipnozy twierdzi, że hipnoza polega na wyeliminowaniu świadomej kontroli człowieka nad sobą i przekazaniu tej funkcji podświadomości. Efekt taki można osiągnąć, powodując „znudzenie” świadomości, czymś monotonnym. Podświadomość kontroluje różne procesy fizjologiczne Jak bicie serca, ruchy jelit, ciśnienie krwi i inne. Podświadomość jest bezkrytyczna i amoralna. Mając poprzez hipnozę wpływ na podświadomość innego człowieka ma się w pewnym sensie doskonałego niewolnika, który zrobi wszystko na polecenie hipnotyzera. Znane są przypadki odnotowane przez sądy, gdy osoby zahipnotyzowane dokonywały przestępstw na polecenie hipnotyzera, nie zdając sobie sprawy z tego, co robią.

Większość niechrześcijańskich metod medytacyjnych sprowadza się właśnie do wyłączenia świadomości człowieka, do pozbawienia go „duchowej warstwy ochronnej.” Człowiek w takim stanie staje się otwarty na wszelkie wpływy i sugestie, niezależnie od tego, skąd one pochodzą i czy wstanie świadomości mógłby je zaakceptować. Biorąc udział w hipnotycznym seansie człowiek pozwala, by ktoś z zewnątrz manipulował jego podświadomością. Jest zastanawiające, że tak wiele osób decyduje się na tak ryzykowne zabiegi na własnej osobie, podczas, gdy na pewno nie pozwoliłoby manipulować komuś obcemu w swoim telewizorze.

Każdy człowiek potrzebuje ZBAWICIELA. Potrzebuje pomocy w sferze duchowej, moralnej i fizycznej. Człowiek potrzebuje przebaczenia, miłości i uzdrowienia. Każdy, kto wzywa Imienia PAŃSKIEGO będzie ocalony. Tylko PAN JEZUS jest wstanie nam pomóc. Tylko PAN JEZUS może sprawić, że żyjąc w harmonii ze Stwórcą i światem przez Niego stworzonym nie będziemy narażeni na choroby, które maja źródło w niepewności, zagubieniu, poczuciu bezsensu życia i roztroju nerwowym.

Tylko PAN JEZUS może interweniować tam, gdzie zawodzą ludzkie metody leczenia. Nie jest ON kimś obcym i anonimowym, który będzie tobą manipulował. PAN JEZUS leczy największe choroby człowieka jak: grzech i brak miłości. Jeśli tylko chcesz, zawsze możesz do Niego przyjść i zaufać MU.

Módlmy się!

` Nasz kochany ZBAWICIELU prosimy Cię, zachowaj nas od tego strasznego zakłamania, jakie oferuje duch ciemności. O PANIE oświecaj nasze umysły abyśmy na te sprawy zawsze mieli otwarte oczy i prowadź nas w Swojej mocy. Amen.

(64–B1)