PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI


Sposób korzystania z plików .PDF

Musisz mieć zainstalowany program Adobe Acrobat Reader 3.0 lub 4.0 jako wtyczkę (plug-in) przeglądarki. Wtedy kliknięcie na pliku .PDF (Portable Document Format) uaktywni ten program, który z kolei otworzy plik PDF i umożliwi jego wydruk (najlepiej na drukarce laserowej o rozdzielczości 300 x 300 DPI) na arkuszach papieru formatu A4. Otrzymasz wtedy numer „Do Celu” dokładnie w takiej samej postaci, w jakiej jest on powielany i wysyłany pocztą do odbiorców. Każdy kolejny arkusz należy zadrukować najpierw z jednej i zaraz potem z drugiej strony, a dopiero potem włożyć do drukarki następny czysty arkusz A4. Potem wszystkie zadrukowane arkusze odpowiednio ułożyć i złożyć na format A5.

Można także najpierw pobrać plik PDF i zapisać u siebie na dysku, a dopiero potem (off-line) drukować, ewentualnie nawet wielokrotnie.

Uwaga! Pod Windows 95, 98 w ustawieniu drukarki należy wyłączyć opcję „Fit to page” (Dopasuj do strony), gdyż w przeciwnym razie powiększenie i marginesy są niepoprawne.

Sposób korzystania z plików Real Audio

Musisz posiadać zainstalowaną kartę dźwiękową, głośniki i program Real Player G2 lub Real Player 7. Jeśli nie masz żadnej z tych wersji, możesz pobrać je bezpłatnie z serwisu producenta: http://www.real.com Wcześniejsze wersje nie będą działać poprawnie. Kliknięcie na pliku audio uruchomi Real Player-a, a ten otworzy plik muzyczny i rozpocznie jego odtwarzanie.

Jest też możliwe pobranie pliku (download) i dopiero potem słuchanie audycji (off-line). Nie będzie wtedy przerw w odsłuchu, spowodowanych przeciążeniem linii, możliwe też będzie przekazanie audycji innym osobom lub jej ponowne przesłuchanie.